1. + 3. třída

18. října – pátek

PRVŇáČCI: Prosím skládejte slabiky s M, zkoušejte i slova jako: máma, máme, umí, Ema, Mámo, mami…Čtěte slabiky na pracovním listu. Trénujte po chvilkách, ale několikrát.

Psaní: zkoušejte spodní smyčku, psali jsme na tabuli, zatím se nám moc nedařilo, tak dohlédněte prosím doma na zatáčení smyčky doleva, to se nám pletlo.

TŘEŤÁCI: pracovní list z JČ – cvič. 32,33.Procvičujeme párové souhlásky, tak dbejte na výběr slov. Připomínám ČTENáŘSKÝ DENÍK – Saša tento týden neodevzdal!!!!

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je smileys-cz-13.gif.

Přeji krásný víkend!!!

17. října – čtvrtek

dnes jsme četli slabiky, skládáme a vyhledáváme slabiky v textu, hrajeme si se slabikami na koberci. Pořád dokola v různých činnostech….., aby se upevnilo jejich přečtení a složení. Také jsme pracovali ve Slabikáři na str. 14-15. Zkoušeli jsme i číst a skládat slova: máma, mami, mámo, máme, umí. Doma čtěte a skládejte.

TŘEŤÁCI: Naučit se zpaměti a RYCHLE!!! násobky 8

15. října – úterý

Prvňáčci – začínáme skládat slabiky s písmenkem M,m – zkoušejte v PS str.13 – čtěte slabiky v ,,třešničkách,,

Třeťáci – Matematika str. 26/6, 7 (do sešitu)

14. října -pondělí

Prvňáčci – psaní v modrých Cvicích, vyprávět pohádku O koze Melindě, vystřihnout Mm, v Matematice procvičujte psaní čísla 3

Třeťáci – JČ – z PS na str. 14/8 přepsat do domácího sešitu, doplnit d-t (3 řádky)

11. října – pátek

Dnes budou všichni rádi, že nejsou úkoly…Měli jsme dnes 1. a 2. vyučovací hodinu besedu s hasiči, tak jsem se dnes s dětmi nepotkala. Ale prvňáčkům jsem říkala, aby četli písmenka jako včera – v PS ke slabikáři a skládali písmenkový diktát. Ať písmenka do pondělí nezapomenou. Jinak si užijte krásný, prý slunečný víkend…!!!!:)))

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je smileys-cz-13.gif.

10. října – čtvrtek

Dnes mají PRVŇÁČCI úkol z matematiky, ale ta je až v pondělí. V psaní je úkol v pracovním sešitě Cviky – str. 14- celá. Čtěte v pracovním sešitě ke slabikáři – str. 12.

TŘEŤÁCI  úkol je v Matematice, str. 25/cv. 5

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je smileys-cz-13.gif.

9. října – středa

Omlouvám se, ač jsem byla včera ve škole hodně dlouho, řešila jsem nějaké účetní záležitosti a nestihla jsem napsat úkoly… Nikdo ale nic nezapomněl, všechny úkoly byly v pořádku.

Dnes mají PRVŇÁČCI v sešitě PRVNÍ PÍSMENKA připraveno čtení písmen. Skládejte a dejte dětem do školy Slabikář. V psaní ještě procvičujeme známý a důležitý cvik – spodní zátrh.

TŘEŤÁCI mají dnes úkol v Matematice, str. 22/ cv. 11, 12 Nedovoluji dětem psát průpiskou!!!! Škrábou jak kocour!!!! Dnes měl úkol u obou žáků hroznou úpravu. Bude-li se to opakopvat, vypracují úkol znovu!!!

7. října – pondělí

PRVŇÁČCI- čtení písmen ,, v hadovi,,- v sešitě PRVNÍ PÍSMENKA. Dokončit : obrázky k písmenkům v PS I, str. 9 V Matematice – str. 22, rozlišujte geometrické tvary : kruh, čtverec, trojúhelník, obdelník. Děti by je měly poznat,rozlišit, pojmenovat.

TŘEŤÁCI – MA- str. 22/cv. 1-4

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je smileys-cz-13.gif.
go to ajlee