1. ročník

Milí prvňáčci:

posílám úkoly na dnešní a zítřejší den, ve středu bychom se snad mohli připojit přes váš nový tablet, doufám, že to tak bude…

V Písance pokračujte na str. 5, naučíte se psát velké písmenko ,,A.,,..zjistíte, že je stejné jako malé ,,a,,, jen větší a konec písmene- my tomu říkáme ,,zátrh,,je kratší, jen do poloviny výšky písmenka. Na str. 6 zkoušejte písmenko ,,o,,. Píše se úplně stejně jako ,,a,,, jen od ,,zobáčku,,uděláte malinký ,,zátrh,, Uvidíme, jak se vám bude dařit, když ne, jak budeme ve škole, tak to dotrénujeme.

Čtěte na str. 23 a případně když se vám bude dařit i na str. 24. Slabiky s písmenkem Ss trénujte na str. 21 – v pracovním sešitě.

V matematice na str. 35 dokreslujte obrázky ve cvičení 1 a napište tzv. rozklad čísla, to znamená na jednu stranu počet obrázků, které byly nakresleny a na druhou stranu počet obrázků, které jste nakreslili. To stejné je potom i u domečků…: dopočítáváte do čísla, které je zapsané na střeše.

Já stále věřím, že je to už poslední doba, kdy jste doma a koncem týdne se ve škole uvidíme…😉😉

Bohužel, nové PCR testování se vám nevyhne, pravděpodobně již dnes vás bude opět kontaktovat KHS a vyzve vás k opětovnému testování…😢😢

deti - DDM Třinec

Vaše paní učitelky 

Šparglík - Poděkování