1. a 2. ročník

Pátek 9. dubna….

Úkoly:

  1. ročník: Čtení ve Slabikáři, str. 77, Písanka str. 9 – celá, Matematika- str. 36/cv. 5
  2. ročník: Čtení: čítanka str. 102-104, Jazyk český PS – str. 69/cv. 3a)

Veškeré pokyny k pondělnímu nástupu do školy jsou na hlavní stránce školy.

Krásný víkend!!!!

Středa 31.března…..

Informace pro zítřejší výuku… Velikonoční volno budeme mít až v úterý, kdy nepůjde v Týně elektřina a nebude možná distanční výuka. Proto se zítra budeme učit. Prvňáčci v čase 8.30- 9.15, druháčci 9.15 – 10.00 hodin.

Pátek 26. března….přehled dnešní online výuky:

Prvňáčci: Slabikář- str. 72, procvičujte čtení s písmenkem Ff. V matematice dokončete stranu 27- celou, každému tam ještě nějaké cvičení chybělo. V psaní kdo nestihl, dopíše str. 6 – máte již napsaná slova roztřídit do skupin: co si oblékáme a co jíme.

Druháčci: čtení v Čítance na str. 99, 3. část příběhu O zpívajícím domečku. Pošlete napsaný Velikonoční pohlednici. Příští týden je předvelikonoční a budeme si o Velikonocích každý den povídat….Pondělí před Velikonocemi se nazývá MODRÉ PONDĚLÍ….Pokuste se zjistit, PROČ????

100 let Měk-výtvarná soutěž_výřez
ÚKOL PRO VŠECHNY DO KONCE DUBNA!!!!!!!
Nakreslete, jakou knihovnu byste podle vašich představ chtěli mít.
Kreslete na tvrdý výkres nebo karton.
Nakreslené obrázky (ze zadní strany podepsané!!!!!!) odevzdejte ve škole nebo je vložte do poštovní schránky u školy (u brány na školní dvůr)

Středa 17. března…..zde máte přehled úkolů (dnešní i na zítra), protože zítra nebude online výuka. Zítra budu pracovat s Lucinkou Královou, proto se nepřipojujte a pracujte prosím doma sami….

Prvňáčci: čtěte NĚKOLIKRÁT!!!! slova s písmeny Š,Ž ve Slabikáři na str. 67, šikovní čtenáři mohou i zkoušet v knížce, i ti méně zdatní už kousek knihy zvládnou a čtení se tak bude ještě více zlepšovat…..!!! Psaní v Písance na str. 3- slova s písmenkem č a taky se těším, co všechno doma pečete a dáváte do čaje:))))) Matematika: str. 23/1,2,3

Druháčci: v Jazyku českém si nezapomeňte do Žákovské knížky zapsat jedničku za Veverku a ve Čtení jedničku za Recitaci….    V PS- JČ procvičujte na str. 68/ 6 a), b), c) podstatná jména a slovesa. V Matematice pracujte: str. 39/5, 40/ cv. 1, 3, 4, 5, 6, a 7   

Přečtěte další stranu Zrzečky-  str. 58.

Připojíme se opět na online výuku v pátek, v obvyklém čase: 1. roč. 8.30 hod. 2. roč. 9.00 hod.

Pátek 12. března…Dnes jen připomínám úkoly z dnešní výuky:

Prvňáčci: čtení ve Slabikáři na str. 65, případně každé další dobrovolné čtení třeba z nějaké jednoduché knížky je jen ku prospěchu věci…dopsat písmenko psací E- jak jsme se domluvili, zkoušejte i pero, ale nezmizíkujte!! Případnou chybu škrtnout 1 čarou a pokračovat dále. Gumovací pera zatím nedoporučuji.

Druháčci: v Matematice dokončete cv. 2, na str. 37, v JČ procvičte vlastní jména – uč. str. 65/ C 1- napsat do sešitu JČ. , ve Čtení – pokračování Veverky Zrzečky, str. 55,56.

Pondělní výuka jako obvykle: 1. roč. 8.30 2. roč. 9.00

Přeji pěkný víkend všem….

Čtvrtek 11. března…..

dnešní výuka proběhla moc fajn, až na další část u prvňáčků, kdy nám padalo spojení…Ale všichni dnes moc pěkně četli, měla jsem velkou radost!!!! Tak jen neusnout na vavřínech a číst a číst…!!! Dnes zkuste ještě 2x přečíst cestu Mata a Toma k babičce do Žabákova a dokončete v Matematice stranu 20. Na zítra si připravte Písanku 3. díl a sešit Psaní.

Druhákům se taky dařilo….čtení Zrzečky bylo pěkné i vaše reakce na otázky k textu. Dočtěte ještě dnes zbytek ofoceného textu, hlavně ať víte, jak pokračovala cesta Zrzečky za datlem… V matematice dokončete stranu 36. Na zítra si připravte sešit JČ – NAPÍŠEME si malý diktát.

Zítra výuka jako dnes: 8.30 prvňáčci 9.00 druháčci

Přeji všem pěkné odpoledne.

Pondělí 8. března….zdravím všechny.

Dnešní připojení dopadlo skvěle, tak zítra můžeme začít…Prvňáčci, pošlu vám pozvánku v 8.30, druháčkům v 9.00 hod. Budeme střídavě pracovat do 10 hodin, protože potom mám v Lipníku pracovní jednání.

  1. ROČ. – Připravte si PL pohádky O řepě, Písanku a Matematiku
  2. ROČ. – Připravte si JČ a Matematiku

Zdravím všechny prvňáčky, druháčky i rodiče…

Na středu se domluvíme opět zítra.

Hezký podvečer…..

Prázdniny uplynuly a je tu opět škola…bohužel i nás se týká distanční výuka. Zítra bychom se připojili jen na ,,zkoušku spojení,, …, ti kteří by potřebovali půjčit notebook, přijďte do školy mezi 8-9 hod. Pokud nepotřebujete, přihlásíme se pomocí nových účtů v 9 hod. – pošlu všem pozvánku. Pokud se připojení nepodaří, budu řešit s vámi individuálně.

Nově vytvořené účty jsou: na google mail

Prvňáčci:

ANIČKA email : anicka1@skolatyn.cz heslo: Anickazstyn12354*

ELIŠKA eliska1@skolatyn.cz heslo: Eliskazstyn12345*

LUCIE lucie1@skolatyn.cz heslo:Luciezstyn12345*

JONÁŠ jonas1@skolatyn.cz heslo: Jonaszstyn12345*

VIKTORIE viktorie1@skolatyn.cz heslo: Viktoriezstyn12345*

Druháci:

VERONIKA veronika2@skolatyn.cz heslo:Veronikazstyn12345*

TOMÁŠ tomas2@skolatyn.cz heslo:Tomaszstyn12345*

Tak zítra…pokud se podaří spojení, domluvíme se na úterní výuku. Pokud se někomu nepodaří připojit, nevěšte hlavu, zavolám během dopoledne rodičům a doladíme….

Úkoly na pátek 22. 5. | Základní škola a Mateřská škola Černovice,  příspěvková organizace