4. + 5. třída

5. prosinec- čtvrtek

Image result for čertík"

Tak snad vás dneska nikdo neodnese, ale jste všichni celkem hodní, tak to vidím dobře a zítra vyrážíme na jih směr Brno. Připomínám sraz 6:15 ve škole, s někým jsme domluveni cestou na zastávce v autobuse, atd. Snad se sejdeme:-). Hlavně se dobře oblečte a vezměte si dostatek svačiny a referátek (10 informací o památce zpaměti). Návrat, pokud vše vyjde tak v šest jinak až o půl osmé, ale to bych posílala sms nebo budu volat.

Na zítra jen referátek a matematika je až na pondělí.

4. třída

M PS str. 46/1

5.třída

M PS str. 51/1,3

3. prosinec – úterý

Tak snad jste si dnes užili v Přerově Vánoční tvoření.

Připomínám podpisy v deníčcích a 200 Kč na Brno.

Zítra budu zkoušet slovíčka AJ – 2.půlku (4 tř), slovíčka a 3A + měsíce (5.třída).

4.třída

ČJ domácí uč. str. 48/7

M pracovní list 2,3,2,4

5.třída

ČJ domácí – vlepený list

M školní uč. str. 71/33

2. prosinec – pondělí

Tak nakonec jsme spolu měli dvě hodiny- ČJ a M. Zítra se podívejte hlavně na písemné dělení – oba ročníky a v češtině pořád vyjmenovaná slova, která budeme stále a dokola procvičovat, i když začneme už zítra slovesa. Stále to potřebujete viz dnešní cvičení! Zítra malá prověrka na shodu (5tř) a VS po P, S, V, Z(4.tř) a v matematice písemné dělení.

Připomínám všem podepsat deníček z pátku – výlet do Brna!!!

Čtenářské deníky mám u sebe – konec měsíce, ale čtěte, dopíšete si to zítra.

4.třída

ČJ PS str. 46 / 9,10

M domácí – uč.str.47/2,3

5.třída

ČJ PS str. 51/10

M domácí uč. str. 69/21 – 3 příklady bílé

29. listopad – pátek

Image result for rozsvícený stromeček kreslený"

Tak dnes si užijte příjemnou atmosféru při rozsvícení vánočního stromu a nalaďte se na krásný přicházející adventní čas. A nezapomeňte na dopis pro Ježíška! Ať si ho stihne včas přečíst!

Moc děkujeme všem rodičům a prarodičům za adventní dárky na prodej.

Dostali jste do deníčku informace o výletu do Brna- pátek 6.12.2019, prosím o podpis. Pojedeme ráno vlakem, program v planetáriu Hvězdný cirkus je na deset hodin a poté si půjdeme ukázat nejdůležitější památky ve středu Brna. Oběd není v ceně, vezměte si tedy svačinu na celý den, budete mít možnost si koupit něco k jídlu i na náměstí, kde bude chvíli rozchod. Cena výletu je 200 Kč (program + doprava). Je to s rezervou, pokud zbyde, vrátím. Návrat je počítaný v pátek kolem šesté v Týně, zpátky z Brna pojedeme autobusem. Kdo nepojede, zůstane ve škole a bude mít výuku dle rozvrhu.

Hodiny, které nám utečou si nahradíme do Vánoc (místo VV, HV, PV podle možností).

V úterý 3.12. jede většina z vás na Vánoční salón do SVČ Přerov. Jistě si to užijete. Budete mít v úterý všechny hodiny kromě pracovky, spojíme si to do bloku, abychom vše stihli.

V pondělí nebudu ve výuce, mám nemocného syna, suplovat bude paní asistentka Čepicová.

Přes víkend upozorňuji na opravy v sešitech. Každou chybou, kterou si opravíš se posuněš dál, chybu kterou necháš, chybou zůstane.

Připomínám ve středu referát o knize pověstí, kterou jste měli za listopad přečíst a také v úterý dostanete seznam doporučených pohádek na prosinec a leden (1 kniha autorská pohádka, 1 kniha lidové pohádky).

Tak to už je snad vše, všem pěkný , prý už i trošku chladnější víkend.

go to ajlee